تاثیر خواب بر تناسب اندام

اگر بدن شما زمان مورد نیاز برای تامین انرژی و استراحت را نداشته باشد، نمی تواند به خوبی فعالیت خود را ادامه بدهد، خواب فرصتی مناسب برای سوزاندن کالری و استراحت بدن ایجاد می کند، افرادی که به میزان کافی استراحت کرده اند، بعد از بیدار شدن انرژی بیشتری داشته و فعال تر خواهند بود، و همین دلیلی است برای آنکه در طول روز نیز بتوانند کالری بیشتری بسوزانند، مغزی که نتوانسته به قدر کافی استراحت کند، در کنترل خود برای مواجهه با غذاهای پرکالری، توانایی کمتری خواهد داشت، در حالیکه مغز استراحت کرده و متمرکز خواهد توانست در برابر این غذاها مقاومت کند.

تاثیر خواب بر تناسب اندام

خواب کمتر باعث کاهش وزن نخواهد شد

وزن شما با خواب کمتر پایین نخواهد رفت، کالری شما در اثر کم خوابیدن دیرتر خواهد سوخت، و انرژی شما ذخیره می شود، به علاوه با گرسنگی بیشتری از خواب بیدار خواهید شد، که این باعث ذخیره شدن چربی بیشتر در کنار تحلیل ماهیچه های شما خواهد بود، پس با خواب کمتر هرگز به وزن ایده آل خود نخواهید رسید.

ورزش و خواب

همانطور که خود می دانید تاثیر ورزش به روی سلامتی و کاهش وزن، مستقیم می باشد، تحقیقات نشان داده اند که ورزش باعث سریعتر به خواب رفتن و کیفیت بیشتر خواب شما خواهد شد. افرادی که تمرین های ایروبیک را حداقل 30 دقیقه در روز انجام می دهند، در خواب خود تغییراتی احساس خواهند کرد، ورزش حال شما را بهتر می کند و در کاهش استرس نیز موثر است، به علاوه در صرف غذا و تصمیم گیری نیز بسیار به مغز کمک می کند.

استفاده از تشک مناسب

شما با توجه به دردهای عضلانی، شرایط پزشکی، وزن و قد و... باید تشک مناسب خود را خریداری و انتخاب کنید، تشک فول ارتوپدیک یا تشک طبی مناسب، خواب بهتری را برای شما به همراه خواهد آورد.

برای خرید تشک کم جا می توانید وارد لیست قیمت تشک کم جا شوید.