امروز همان فردای دیروز است، بهش فکر کن …

شماره تماس دفتر مرکزی 02141725000 داخلی 135 و 148

زمان تعویض تشک

فهرست مطالب

 

 

با توجه به بررسی های انجام شده، دوره استفاده از تشک های فنری و طبی چیزی بین 5 الی 10 سال می باشد، البته گارانتی تشک نیز راهنمای خوبی در این مسئله است، تشک ها نیز مانند خود ما که به مرور پا به سن می گذاریم، مستهلک شده و نیاز به تعویض دارند، با هم به بررسی نشانه های این مسئله می پردازیم.

نشانه های زمان تعویض تشک

وجود لکه هایی روی تشک

در صورت عدم استفاده از محافظ تشک، امکان دارد آلودگی هایی از قبیل خون، گرد و خاک، مواد خوراکی و… با نفوذ از سطح آن به بدنه، عمر تشک را کوتاه تر کنند، چراکه در صورت نفوذ آلودگی به بدنه تشک دیگر ممکن است امر پاکسازی خیلی دیر شده باشد و نیاز به تعویض کلی تشک باشد.

فرورفتگی در تشک

فرورفتگی تشک اتفاقی طبیعی است که اکثرا اگر  در جابه جایی هر 6 ماه یکبار تشک اهمال صورت بگیرد، رخ خواهد داد، همچنین فشار یک سویه و مداوم پا یا سر بر قیمتی از تشک نیز عامل موثری در این زمینه است، در صورت ادامه دار بودن این عمل، تشکی که دچار آسیب شده، دیگر برای استفاده مناسب نخواهد بود، و باید تشک جدیدی خریداری شود. تشک کم جا ارائه دهنده انواع تشک های طبی و فنری و…. می باشد.

خراب شدن یا بیرون زدن فنر

تشک های فنری بسته به نوع کیفیت آنها، پس از مدتی به سرو صدا و جیر جیر می افتند، این جیرجیر ها پیش درآمدیست برای بیرون زدن فنرهای تشک، در صورت رخ دادن این اتفاق حتی اگر بازه زمانی5 الی10 ساله نیز تمام نشده باشد، نیاز است تشک را تعویض کنید.

شکم دادن تشک از پهلو

نشستن مداوم روی لبه تشک، به مرور باعث این بیرون زدگی ها خواهد شد، این امر موجب دفرم و بد شکل شدن تشک شما خواهد شد، اگرچه تاثیری روی خواب شما ندارد، در صورت بروز این اتفاق، نیازی به تعویض تشک نیست.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − پنج =

مطالب مرتبط

منشور تشک کم جا

منشور تشک کم جا هدف بنیادین شرکت، تولید محصولات سلامت محور در راستای بهبود ضریب کیفیت خواب و ارتقای سطح سلامت جامعه می باشد. 1-استفاده

شستشوی تشک خوشخواب

شستشوی تشک خوشخواب

شستشوی تشک خوشخواب عموم مردم فکر میکنند که تشک خوشخواب نیازی به شستشو ندارد، اما باید بدانید که شستشوی تشک یکی از کارهای مهمی می

علت عرق کردن در خواب

    یکی از بیماری های رایجی که در بسیاری از افراد اعم از زن و مرد وجود دارد تعریق شبانه می باشد که بسیار

تشک پد دار چیست

    امروزه با پیشرفتی که در زمینه ساخت تشک ها داشته ایم، نوعی از تشک به نام تشک پد دار ساخته شده است که

اهمیت تمیز نگه داشتن تشک

  لازم است بدانید علاوه بر شستشوی فرش و ملحفه و دیگر موارد در منزل، تمیز نگه داشتن تشک نیز باید برای شما مهم باشد،

پاک کردن لکه خون از تشک

    یکی از مشکل ترین مواردی که معمولا در نظافت منزل با آن مواجه می شوید شاید پاک کردن لکه خون از تشک باشد

×

پشتیبانی تشک کم جا مترس با شما است

×